portal osiedli, dzielnic i miast
Morenawww.MojeOsiedle.plwww.MojeOsiedle.pl
 
 
 
www.MojeOsiedle.plMorenaFakty - Listy - Opinie › Do członków LWSM "Morena" w Gdańsku
 
 
 Fakty - Listy - Opinie
Będą wieżowce na Piekarniczej (42) 
 
 
Kontrowersyjny plan zagospodarowania idzie do poprawki (39) 
 
 
Ewakuacja w markecie (1) 
 
 
Sąd ukarze opieszałe spółdzielnie (4) 
 
 
Park nie zamieni się w osiedle (14) 
 
 
Policja zbada, dlaczego ginie barokowy park (42) 
 
 
Osiedle umarłych (13) 
 
 
Kłótnia o osiedle przy Piekarniczej (3) 
 
 
Mieszkańcy Moreny i wędkarze niepokoją się o losy stawu Wróbla (13) 
 
 
Kryte pływalnie w wakacje mają wolne (1) 
 
 
SkrótStarsze
Aktualności
  Fakty - Listy - Opinie
 
  Komunikaty
 
Ważne!
  GKS Morena
 
  Parafia
 
Spotkania
  Ankiety
 
  Forum
 
  Ogłoszenia
 
  Galerie
 
Niezbędnik
  Internet
 
  Auto
 
  Bankomaty
 
  Edukacja
 
  Jedzenie
 
  Rozrywka
 
  Sklepy
 
  Sport
 
  Uroda
 
  Urzędy
 
  Usługi
 
  Zdrowie
 
 Warto odwiedzić
 
www.gdansk.pl
Urząd Miejski w Gdańsku

NET P.C.
Radio Gdańsk
Praca w Trójmieście
 Fakty - Listy - Opinie

Do członków LWSM "Morena" w Gdańsku
   2004-04-29 18:26

Zamieszczając mój apel do mieszkańców "Moreny" proszę by udział w dyskusji brali jedynie ci, którzy mają odwagę podpisać się z imienia i nazwiska. Niestety poziom dyskusji na forum nie odpowiada mi. Dlatego dotychczas nie zabierałem głosu. Czas najwyższy abyśmy w dyskusji stosowali standardy demokratyczne i nie chowali się za pseudonimami. (Dr inż. Włodzimierz Cichy)

Gdańsk, 30 kwietnia 2004 r.

Do członków LWSM "Morena" w Gdańsku

Szanowni Państwo,
Zwracam się do Was z apelem o wykorzystanie ostatniej szansy na uporządkowanie spraw w naszej spółdzielni. Przyszedł czas wyborów. Od 6 do 31 maja odbywać się będą w Domu Kultury zebrania grup członkowskich z poszczególnych części naszego Osiedla. Niestety mimo usilnych starań grupy zapaleńców nie udało się zmusić zarządu spółdzielni do podjęcia działań w interesie mieszkańców "Moreny". Wręcz przeciwnie, działania dezinformacyjne i pozorne zarządu w ostatnich miesiącach tego roku wskazują na celową działalność na niekorzyść mieszkańców. Przyszedł czas próby. To tylko Państwo mogą zmienić patologiczny układ w naszej spółdzielni przez liczny udział w zebraniach grup członkowskich i wybór autentycznych, swoich przedstawicieli na Zebranie Przedstawicieli LWSM "Morena", które odbędzie się w czerwcu tego roku i ma olbrzymie szanse usunąć patologie z życia naszej spółdzielni. Jeżeli Państwo ten jedyny raz w roku nie poświęcą swojego czasu losom spółdzielni, a więc i losowi Waszych dzieci, to na długie lata pogrążymy się w bezprawiu, które może nas już niedługo bardzo drogo kosztować. Na zebraniach należy zadać pytanie dotychczasowym przedstawicielom na ZPCz, w jaki sposób reprezentowali interesy członków spółdzielni i dlaczego dopuścili do tak licznych patologii w życiu spółdzielni. Jest mnóstwo powodów, aby nie udzielić absolutorium dotychczasowemu zarządowi LWSM "Morena". Najważniejsze z nich to:

1) Nie wywiązanie się z obowiązków ustawowych i nieprzygotowanie do dnia 30 marca 2003 r. dokumentacji niezbędnej do wykupu gruntów od miasta. Spowoduje to nieunikniony wzrost kosztów uwłaszczenia poszczególnych członków spółdzielni i stawia nasze Osiedle na ostatnim miejscu w Gdańsku, jeżeli chodzi o zaawansowanie procesu przygotowania dokumentacji, a tym samym procesu uwłaszczenia. Prezes na ZPCz w dniu 2 kwietnia skompromitował publicznie naszą spółdzielnię zarzucając Zastępcy Prezydenta Gdańska Panu Bielawskiemu kłamstwo, kiedy ten oświadczył, że Urząd Miasta nie otrzymał jeszcze od zarządu spółdzielni niezbędnej dokumentacji. Kierownik Wydziału Skarbu Pan Lechowicz potwierdził, wbrew oczywistym kłamstwom zarządu, że cena metra kwadratowego gruntu z bonifikatą będzie się wahała od 5 do 10 zł.

2) Próba pozbawienia członków spółdzielni posiadających spółdzielcze lokatorskie prawo do mieszkania, w przygotowanym przez zarząd projekcie statutu, możliwości przekształcenia tego prawa w prawo odrębnej własności, przysługujące im na mocy ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

3) Nie wywiązanie się z obietnicy, że na ostatnim ZPCz w dniu 23 kwietnia zostanie wprowadzona do projektu statutu możliwość udzielania przez zarząd bonifikaty tym z członków spółdzielni, którzy chcą przekształcić prawa lokatorskie w prawa własnościowe.

4) Wprowadzenie do projektu zmian w statucie licznych zapisów naruszających prawo i interesy członków spółdzielni, a przez to uniemożliwienie przedstawicielom zatwierdzenie zmian w statucie w ustawowym terminie. Wina leży więc po stronie zarządu, a nie tych przedstawicieli, którzy przeciwstawili się bezprawiu.

5) Dopuszczenie do olbrzymich zadłużeń względem spółdzielni, ze strony podmiotów gospodarczych wynajmujących lokale użytkowe od spółdzielni, przy jednoczesnym bezwzględnym ściąganiu należności od najbiedniejszych członków naszej społeczności i ustawicznym podnoszeniu czynszów. Czynsze w naszej spółdzielni należą do najwyższych w Gdańsku.

Dr inż. Włodzimierz Cichy


Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii

Opinie dotyczące powyższej informacji
Wszystkich opini: 91
 ul. CZECHA 9 docieplić!!  Królak (2008-02-28 20:25)
 
 
 Wskazówka  Maria (2005-09-06 16:58)
 
 
 Prośba o wskazówkę  Sławomir Gnacek (2005-09-05 19:13)
 
 
 też dziękuje  delegat (2004-07-01 20:30)
 
 
 też dziękuje  delegat (2004-07-01 20:30)
 
 


Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii


Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2021  |   Redakcja  |   O nas  |   Regulamin Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO