portal osiedli, dzielnic i miast
Morenawww.MojeOsiedle.plwww.MojeOsiedle.pl
 
 
 
www.MojeOsiedle.plMorenaFakty - Listy - Opinie › Kryte pływalnie w wakacje mają wolne
 
 
 Fakty - Listy - Opinie
Będą wieżowce na Piekarniczej (42) 
 
 
Kontrowersyjny plan zagospodarowania idzie do poprawki (39) 
 
 
Ewakuacja w markecie (1) 
 
 
Sąd ukarze opieszałe spółdzielnie (4) 
 
 
Park nie zamieni się w osiedle (14) 
 
 
Policja zbada, dlaczego ginie barokowy park (42) 
 
 
Osiedle umarłych (13) 
 
 
Kłótnia o osiedle przy Piekarniczej (3) 
 
 
Mieszkańcy Moreny i wędkarze niepokoją się o losy stawu Wróbla (13) 
 
 
Kryte pływalnie w wakacje mają wolne (1) 
 
 
SkrótStarsze
Aktualności
  Fakty - Listy - Opinie
 
  Komunikaty
 
Ważne!
  GKS Morena
 
  Parafia
 
Spotkania
  Ankiety
 
  Forum
 
  Ogłoszenia
 
  Galerie
 
Niezbędnik
  Internet
 
  Auto
 
  Bankomaty
 
  Edukacja
 
  Jedzenie
 
  Rozrywka
 
  Sklepy
 
  Sport
 
  Uroda
 
  Urzędy
 
  Usługi
 
  Zdrowie
 
 Warto odwiedzić
 
www.gdansk.pl
Urząd Miejski w Gdańsku

NET P.C.
Radio Gdańsk
Praca w Trójmieście
 Fakty - Listy - Opinie

Kryte pływalnie w wakacje mają wolne
   2007-07-13 08:37

Choć wakacje trwają już od kilku tygodni, pogoda nas nie rozpieszcza. Deszcz i zimny wiatr odstraszają plażowiczów. Ci, którzy przyjechali na Pomorze z marzeniem o kąpieli w morzu, czują się zawiedzeni.

Rodzice, którzy obiecali dzieciom, że w lecie sobie popływają, nie wiedzą co zrobić. A może pójść na basen? Niestety. Większość miejskich basenów na czas wakacji... jest zamknięta. Dlaczego?

Wakacje to jedyny okres, w którym możemy zrobić remont basenu - tłumaczy Marcin Wargin, zastępca dyrektora sopockiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, do którego należy pływalnia przy ul. Haffnera. - Musimy odmalować, wyczyścić basen. W czasie roku szkolnego jest to niemożliwe, bo wtedy pływalnia jest czynna od godz. 7 do 21. Także urlopy w okresie wrzesień-czerwiec są praktycznie niemożliwe, dlatego pracownicy biorą je w wakacje, podczas remontu - dodaje. Basen przy Haffnera jest jedynym miejskim basenem w Sopocie. W Gdyni są trzy baseny przy szkołach. Tam także na okres wakacji odbywa się remont, choć pływalnia przy zespole szkół nr 10 na ul. Staffa będzie nieczynna tylko przez ponad miesiąc, od 28 lipca do 31 sierpnia.

W Gdańsku miejskich basenów jest osiem. Część z nich jest zamknięta na całe wakacje, ale zdarzają się także te, w których remonty są krótsze. Trzeba jednak pilnować terminów. Na pływalni krytej MOSiR na Chełmie (ul. Chałubińskiego 13) przerwa trwa od 1 lipca do 13 sierpnia. - Dobiegł końca trzyletni okres amortyzacji pływalni i wymagane było przeprowadzenie przeglądu oraz prac remontowych - wyjaśnia Krystyna Serafin z Referatu Sportu UM w Gdańsku.

Po 13 sierpnia pływalnia będzie już czynna w godz. 9-16. Uczniowie do 16 roku życia za bilet zapłacą 1 zł, inni za normalny zapłacą 12-13 zł, a za ulgowy 9 zł. Za to basen w Zespole Szkół Zawodowych nr 9 (ul. Dąbrowszczaków 35) jest czynny do 15 sierpnia w godz. 13-15 i 18-20, a bilet kosztuje 7 zł. A ci z nas, którzy koniecznie będą chcieli się kąpać przez całe wakacje, mogą zapłacić trochę więcej i udać się do sopockiego Aquaparku czy jednego z hotelowych basenów w Trójmieście

Źródło: Dziennik Bałtycki 2007-07-13


Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii

Opinie dotyczące powyższej informacji
Jeszcze nie ma żadnych opinii
Twoja wypowiedź może się tu pojawić!
 

Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii


Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2019  |   Redakcja  |   O nas  |   Regulamin Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO