portal osiedli, dzielnic i miast
Morenawww.MojeOsiedle.plwww.MojeOsiedle.pl
 
 
 
www.MojeOsiedle.plMorenaFakty - Listy - Opinie › Mieszkańcy Moreny i wędkarze niepokoją się o losy stawu Wróbla
 
 
 Fakty - Listy - Opinie
Będą wieżowce na Piekarniczej (42) 
 
 
Kontrowersyjny plan zagospodarowania idzie do poprawki (39) 
 
 
Ewakuacja w markecie (1) 
 
 
Sąd ukarze opieszałe spółdzielnie (4) 
 
 
Park nie zamieni się w osiedle (14) 
 
 
Policja zbada, dlaczego ginie barokowy park (42) 
 
 
Osiedle umarłych (13) 
 
 
Kłótnia o osiedle przy Piekarniczej (3) 
 
 
Mieszkańcy Moreny i wędkarze niepokoją się o losy stawu Wróbla (13) 
 
 
Kryte pływalnie w wakacje mają wolne (1) 
 
 
SkrótStarsze
Aktualności
  Fakty - Listy - Opinie
 
  Komunikaty
 
Ważne!
  GKS Morena
 
  Parafia
 
Spotkania
  Ankiety
 
  Forum
 
  Ogłoszenia
 
  Galerie
 
Niezbędnik
  Internet
 
  Auto
 
  Bankomaty
 
  Edukacja
 
  Jedzenie
 
  Rozrywka
 
  Sklepy
 
  Sport
 
  Uroda
 
  Urzędy
 
  Usługi
 
  Zdrowie
 
 Warto odwiedzić
 
www.gdansk.pl
Urząd Miejski w Gdańsku

NET P.C.
Radio Gdańsk
Praca w Trójmieście
 Fakty - Listy - Opinie

Mieszkańcy Moreny i wędkarze niepokoją się o losy stawu Wróbla
   2007-07-31 12:20

Ratujcie staw na gdańskim byłym poligonie i ten piękny teren - alarmują Czytelnicy. Dotarła do nich informacja, że w pobliżu domów, na pięknym zielonym terenie powstaną nowe bloki. Miasto zapewnia, że przyrodzie nic nie zagraża.

Spacerujących w tym miejscu, a zwłaszcza po trasie byłej kolei Gdańsk Wrzeszcz-Kokoszki, zaniepokoiła obecność koparki niedaleko zbiornika i wyżłobiony rów, prawie sięgający pobliskiego jeziorka. - Pozostało tylko kilkanaście metrów do przekopania. Zróbcie coś, by uratować to miejsce - apeluje Jerzy Winnicki z Moreny. - To naturalny zbiornik. Obawiam się, że wszystko zostanie zniszczone. Podobno jakiś deweloper rozpoczyna tu budowę - dodaje.

Spróbowaliśmy sprawę wyjaśnić w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Pomógł nam Adam Stieler, zastępca dyrektora Wydziału Urbanistyki Architektury i Ochrony Zabytków. Okazuje się, że bez wiedzy urzędu nikt nie ma prawa prowadzić jakichkolwiek przekopów. Co więcej, dla obszaru otaczającego wspomniane jeziorko nie opracowano jeszcze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wydano zaś pozwolenie na wzmocnienie samego stawu. Zadanie to realizuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Tam poprosiliśmy o dokładniejsze informacje.

- Realizowane w okolicy stawu Wróbla prace ziemne, mają na celu usprawnienie odprowadzenia wód deszczowych z trasy komunikacyjnej WZ - mówi dyrektor Andrzej Łoś. - Obejmują przebudowę rowu w Gdańsku Jasieniu, rurociągu kanalizacji deszczowej o średnicy 1000 milimetrów i długości 320 metrów, położenie drenażu, budowę wlotów wody do tego stawu i wylotu. Prace wykonuje przedsiębiorstwo Agromel, wyłonione w wyniku przetargu. Roboty potrwają do końca października bieżącego roku. Ich koszt to około 2 mln 447 tysięcy złotych - dodaje. W przyszłości w pobliżu jeziora powstać ma miejsca wypoczynku dla mieszkańców okolicznych osiedli. Na razie jednak brakuje na to pieniędzy.

Tory Gdańsk-Kokoszki istniały do 1945 roku. W czasie działań wojennych wiadukty nad ulicami. m.in. Wita Stwosza, Słowackiego zostały zniszczone, Szyny zabrano z nasypu. Miłośnicy turystyki rowerowej postulowali zbudowanie tam ścieżki dla jednośladów. Jest to znakomita trasa spacerowa. Obecnie snute są plany reaktywacji linii pociągowej. Odcinek ów ma stać się fragmentem trójmiejskiej kolei metropolitalnej, która pobiegnie z projektowanego dworca Gdańsk Śródmieście aż do lotnisk w Gdańsku Rębiechowie i Gdyni Babich Dołach. Na odcinku centrum Gdańska - lotnisko w Rębiechowie, w 2012 roku ma dziennie podróżować pociągami nawet 20 tysięcy osób.

Źródło: Dziennik Bałtycki 2007-07-31


Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii

Opinie dotyczące powyższej informacji
Wszystkich opini: 8
 Ci co tam zamiszkają  budowlaniec (2008-05-21 12:42)
 
 
 Ktoś na to zezwala.  piechur (2008-05-21 12:27)
 
 
 Jesteśmy niepotrzebni władzom.  abc (2008-05-20 23:25)
 
 
 W Gdańsku racja po:  moreniak (2008-05-20 23:23)
 
 
 to totalne kłamstwo  SIRO (2008-05-10 11:42)
 
 


Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii


Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2019  |   Redakcja  |   O nas  |   Regulamin Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO