portal osiedli, dzielnic i miast
Morenawww.MojeOsiedle.plwww.MojeOsiedle.pl
 
 
 
www.MojeOsiedle.plMorenaFakty - Listy - Opinie › Kłótnia o osiedle przy Piekarniczej
 
 
 Fakty - Listy - Opinie
Będą wieżowce na Piekarniczej (42) 
 
 
Kontrowersyjny plan zagospodarowania idzie do poprawki (39) 
 
 
Ewakuacja w markecie (1) 
 
 
Sąd ukarze opieszałe spółdzielnie (4) 
 
 
Park nie zamieni się w osiedle (14) 
 
 
Policja zbada, dlaczego ginie barokowy park (42) 
 
 
Osiedle umarłych (13) 
 
 
Kłótnia o osiedle przy Piekarniczej (3) 
 
 
Mieszkańcy Moreny i wędkarze niepokoją się o losy stawu Wróbla (13) 
 
 
Kryte pływalnie w wakacje mają wolne (1) 
 
 
SkrótStarsze
Aktualności
  Fakty - Listy - Opinie
 
  Komunikaty
 
Ważne!
  GKS Morena
 
  Parafia
 
Spotkania
  Ankiety
 
  Forum
 
  Ogłoszenia
 
  Galerie
 
Niezbędnik
  Internet
 
  Auto
 
  Bankomaty
 
  Edukacja
 
  Jedzenie
 
  Rozrywka
 
  Sklepy
 
  Sport
 
  Uroda
 
  Urzędy
 
  Usługi
 
  Zdrowie
 
 Warto odwiedzić
 
www.gdansk.pl
Urząd Miejski w Gdańsku

NET P.C.
Radio Gdańsk
Praca w Trójmieście
 Fakty - Listy - Opinie

Kłótnia o osiedle przy Piekarniczej
   2007-10-16 12:10

Coraz goręcej wokół terenów po starej piekarni na Morenie. - Zmieniliśmy plany, wybudujemy mniej mieszkań - kompromisowo zapowiada deweloper. - Nie chcemy tu osiedla, bo utkniemy w korkach. Zamiast kamienic i wieżowców miały być tylko wille - odpowiadają mieszkańcy.

Głównym tematem poniedziałkowych obrad komisji rozwoju przestrzennego rady miasta Gdańska była dyskusja o budowie nowego osiedla przy ul. Piekarniczej na Morenie. Deweloperska firma Robyg wykupiła tam teren starej piekarni wraz z sąsiednimi działkami. Wystąpiła też do miasta o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, tak by mogło powstać osiedle z 1850 mieszkaniami w różnych typach budynków: od wysokościowców (22 i 18 pięter) po bliźniaki i domki jednorodzinne. Sęk w tym, że plan uchwalony trzy lata wcześniej przewidywał jedynie zabudowę jednorodzinną. Informacje o przygotowaniach nowej wersji wywołały sprzeciw mieszkańców (o tych protestach pisaliśmy już w czerwcu).

Wczoraj przedstawiciele Robyga zaprezentowali poprawioną makietę osiedla. - To kompromisowy projekt - mówił dyrektor Jerzy Okoński. - Zmniejszyliśmy gęstość zabudowy, a także liczbę mieszkań do 1,5 tys. Ludzie, którzy mają działki pod domy jednorodzinne, będą sąsiadować z willami. Wyższe domy znajdą się w innej części osiedla.

Okoński obiecał też, że deweloper pokryje koszt modernizacji skrzyżowania Rakoczego-Piekarnicza. Obecnych na komisji mieszkańców jednak to nie przekonało. - Nie chcemy tam nowego osiedla - mówi Rafał Grad. - 1,5 tys. nowych mieszkań oznacza minimum 2 tys. aut. A przecież w godzinach szczytu przy wyjeździe z Piekarniczej już teraz tworzą się korki.

Podobnie uważa Marcin Toczyski, który ma działkę sąsiadującą z terenami dewelopera. - Obowiązujący plan przewiduje dzielnicę willową, a nowy - wielkie osiedle. To oczywiste, że będziemy przeciwko temu rozwiązaniu protestować. Nie wykluczamy, że oddamy sprawę do sądu.

Inny wątek poruszyła Maria Małkowska, radna PO: - Słyszałam, że kiedy poprzedni właściciel terenu wystąpił do miasta z wnioskiem o zmianę planu, urzędnicy mu odmówili. W przypadku firmy Robyg decyzja jest inna, trwają prace nad wprowadzeniem korekt. Jak to się stało?

Przedstawicieli urzędu na sali nie było. Dlatego radni przyjęli uchwałę z żądaniem, by dostarczyć im wszystkie wnioski związane z planami zagospodarowania tych terenów. To nie koniec dyskusji o tej inwestycji. We wtorek o godz. 13 w Biurze Rozwoju Gdańska (ul. Wały Piastowskie 24) odbędzie się publiczna debata nad projektem zmienionego planu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto 2007-10-16


Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii

Opinie dotyczące powyższej informacji
Wszystkich opini: 2
 Jeszcze o planach  Jan (2008-02-21 12:45)
 
 
 Dlaczego władze ulegają?  Jan (2008-02-21 12:11)
 
 


Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii


Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2019  |   Redakcja  |   O nas  |   Regulamin Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO