portal osiedli, dzielnic i miast
Morenawww.MojeOsiedle.plwww.MojeOsiedle.pl
 
 
 
www.MojeOsiedle.plMorena › Fakty - Listy - Opinie
 
 
Aktualności
  Fakty - Listy - Opinie
 
  Komunikaty
 
Ważne!
  GKS Morena
 
  Parafia
 
Spotkania
  Ankiety
 
  Forum
 
  Ogłoszenia
 
  Galerie
 
Niezbędnik
  Internet
 
  Auto
 
  Bankomaty
 
  Edukacja
 
  Jedzenie
 
  Rozrywka
 
  Sklepy
 
  Sport
 
  Uroda
 
  Urzędy
 
  Usługi
 
  Zdrowie
 
 Warto odwiedzić
 
www.gdansk.pl
Urząd Miejski w Gdańsku

NET P.C.
Radio Gdańsk
Praca w Trójmieście
 Opinie

"Drodzy" sąsiedzi 2006-10-24 18:34
Postanowiłem podzielić się z Państwem moimi odkryciami, wiedząc o tym, że narażę się w ten sposób kilku moim sąsiadom. Nie mam jednak zamiaru tolerować zwykłego, ordynarnego złodziejstwa w bezpośrednim moim sąsiedztwie. Być może u większości okradających nas sąsiadów nie było świadomości, że czyniąc ....
więcej

Opinie dotyczące powyższej informacji
Wszystkich opinii: 70 
Nie używaj słów, których nie rozumiesz !!!  2007-07-15 09:56
Chociaż Twoje uwagi i sam sposób uzyskiwania oszczędności w ogrzewaniu są dosyć zrozumiałe i logiczne, jednakże nie bardzo pojmuję, kogo nazywasz "oszustem".
Nie kwestionuję podanych liczb i wynikłych z tego zwrotów \ dopłat, tylko ... nie rób, przyjacielu, z własnego mieszkania pokoju eksperymentalnego do ustalania "norm grzewczych". W sumie to przecież nic nie zmienia, w którym pokoju (a może w kuchni czy łazience (?)) odkręcasz kaloryfery na max. . Chodzi przecież o ogrzanie mieszkania do temperatury odpowiedniej.

Jeżeli więc wszystkie mieszkania w pojedynczym budynku traktuje się jednakowo, to wyjaśnij mi może fakt, iż jednej rodzinie wystarczy temperatura 10 stopni, a inna potrzebuje ich (aż) 17 ???
Wspomina się tutaj o nieszczelnościach mieszkań (nie uszczelnione okna, drzwi, etc.) co jest zarzutem nieudokumentowanym niczym.

Każde rozwiązanie we wnoszeniu opłat, jak też sposobie ich naliczania, będzie "właściwe", gdyż .... to tylko teoria (subiektywna).

... i kto to mówi ???

Sam Pan jesteś oszust  2007-07-15 07:45
Proponuję przejść na ogrzewanie elektryczne.
Pana oszczędni sąsiedzi zapłacą 2x więcej ale Pan będzie miał dopłatę 20’000zł.
Jak już się Pan dowie co to znaczy oszczędzać ciepło to również odczyty będą w niskim pułapie !

Osobiście uwielbiam ludzi, którzy niewiedzą o czym piszą. 60% całych kosztów ogrzewania uznawana jest jako wspólna (ogrzewanie budynku = klatki) i dzielona na wszystkich mieszkańców posesji. 40% dzielona jest wg. odczytów z podzielników.
Proponuję zrobić eksperyment. W kuchni zakręcić zawór na zimę, w sypialnym otwierać jak będzie zimno (poniżej 16 st C), i to na max 2h, a w jednym z pokojów ustawić podzielnik na „optimum” czyli 3 kreski.
Efekty:
• kuchnia => odczyt 0 (max 5)
• sypialnia => odczyt 200
• pokój => odczyt 2300

W skali budynku, jeśli w jednym mieszkaniu ktoś stosuje system: kuchnia, sypialnia, to ma odczyt rzędu 400. A jeśli taki Pan jak autor artykułu stosuje system „pokój” to ma 8000.
Oczywiście koszty częściowo uśredniają się, gdyż 60% całości płaci każdy mieszkaniec, więc oszczędny dostaje zwrot 200zł a nasz autor dopłatę 2000. Oczywiście w budynku samych oszczędnych, każdy dostaje zwrot 2000zł. Ale o tym Nasz „uczciwy oszust” już nie pisze!

Polo

O co darcie szat?  2007-03-23 14:10
Jestem mieszkańcem Przymorza. U nas nie ma tego problemu. Nikt nigdy nie wydawał naszych pieniędzy na montowanie łatwych do oszukania podzielników ciepła. Z dostarczanego nam ciepła rozliczamy się solidarnie. a pomimo to mamy oszczędności. Jak mam świadomość że rozliczamy się całym blokiem, to nie otwieram bez potrzeby okiem na klatce schodowej.
U nas poszczególne Administracje Osiedla same się gospodarzą. I dużo zależy od gospodarza - kierownika AO. W ciągu kilku (4) lat ocieplono WSZYSTKIE bloki na naszym osiedlu. Ciekawe, skąd na to wzięli pieniądze? Po ociepleniu i rozliczeniu pierwszego sezonu grzewczego wypadało po ok. 400 zl oszczędności na mieszkanie.
Może lepiej by było PODZIELIĆ waszego molocha na mniejsze spółdzielnie? Wtedy łatwiej kontrolować działania Zarządu, prezesa i rady nadzorczej. Bo nie chce mi się wierzyć, że wszyscy złodzieje mieszkają na Morenie, a na Przymorzu ich nie ma. U nas po prostu mają mniejsze pole do popisu.
Hans JOrg

Nie jest to problem tylko Moreny  2007-03-03 15:06
W innych wspólnotach problem podziału kosztów także istnieje, ponieważ nie ma skutecznej metody walki z "kombinatorami". Udowodnić komuś, że kradnie ciepło jest znacznie trudniej, niż to że wziął łapówkę. Ale zgadzam się z autorem wypowiedzi w tej sprawie, że koszt ogrzewania mieszkanie nie jest w żadnym razie objęty "ochroną danych osobowych", ponieważ takimi danymi nie są.
Zgadzam się również z tym, że takie dane mogą być wręcz publikowane na stronie internetowej spóldzielni, bez podawania nazwisk, a jednynie kosztów jednostkowych ogrzewania (zł/m2) każdego mieszkania.
Są to dane energetyczne budynku.
Z tych danych w mojej spółdzielni sporządza się diagram dla każdego budynku oddzielnie i jest on udostępniany każdemu członkowi na życzenie. Ale nie wykluczamy poblikowania tych danych na stronie internetowej.
Są to jednak bardzo cenne dane do analizy działania systemu podziału kosztów ogrzewania. W uczciwym zespole mieszkańców, przy założeniu utrzymywania temperatury w mieszkaniach w granicach 18-22 stopnie, stosunek kosztów jednostkowych - maksymalnego do minimalnego - nie przekracza 6. To dotyczy oczywiście składowej zmiennej kosztów. W każdym przypadku przekroczenia tej liczby zarząd jest zobowiązany wyjaśnić skąd biorą się skrajne minima. Jeśli zarząd nie potrafi tego wyjaśnić, nie świadczy to dobrze o zarządzie. Może to także oznaczać, że zarząd nie chce tego wyjaśnic, a stąd już krok do jego zmiany. A jak to się robi, to każdy spóldzielca post-PRL wie z pewnością lepiej ode mnie.
Metod oszukiwania sąsiadów jest wiele, ale każdej można skutecznie zapobiec. Jeśli nie pomagają plomby na podzielnikach, to zakłada się plomby na grzejnikach.
Wszystkie zaślepienie po zdjętych grzejnikach także się plombuje.
Nie dopuszcza się zaworów na powrocie, a jeśli już gdzieś są, to także to połączenie musi być zaplombowane. Koszt plomby jest na tyle niski, a przypadki koniecznego plombowania na tyle rzadkie, że uczciwi mieszkańcy bez protestu je pokryją.
Istnieje jednak inny problem, o którym może nie wszyscy wiedzą - błędem jest obarczony również podział na obiekty, jeśli jest ich kilka, zasilanych z jednego węzłą głównego. I często właśnie te podzielniki "obiektowe" powodują zaniżanie zużycia w jednym obiekcie, co powoduje wzrost kosztów w pozostałych. Ale w tym przypadku konieczna jest analiza bieżąca - po każdym odczycie miesięcznym, która pozwala na skorygowanie wyniku pomiaru i naprawę lub konserwację wadliwego miernika. Polecam także i to wziąć pod uwagę!
Metrolog - którego hobby to rozliczenia mediów

??  2007-02-20 10:33
a gdzie i na co trzeba patrzeć na wymienionej stronie?
??

1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 

Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii


Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2019  |   Redakcja  |   O nas  |   Regulamin Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO