portal osiedli, dzielnic i miast
Morenawww.MojeOsiedle.plwww.MojeOsiedle.pl
 
 
 
www.MojeOsiedle.plMorena › Fakty - Listy - Opinie
 
 
Aktualności
  Fakty - Listy - Opinie
 
  Komunikaty
 
Ważne!
  GKS Morena
 
  Parafia
 
Spotkania
  Ankiety
 
  Forum
 
  Ogłoszenia
 
  Galerie
 
Niezbędnik
  Internet
 
  Auto
 
  Bankomaty
 
  Edukacja
 
  Jedzenie
 
  Rozrywka
 
  Sklepy
 
  Sport
 
  Uroda
 
  Urzędy
 
  Usługi
 
  Zdrowie
 
 Warto odwiedzić
 
www.gdansk.pl
Urząd Miejski w Gdańsku

NET P.C.
Radio Gdańsk
Praca w Trójmieście
 Opinie

"Drodzy" sąsiedzi 2006-10-24 18:34
Postanowiłem podzielić się z Państwem moimi odkryciami, wiedząc o tym, że narażę się w ten sposób kilku moim sąsiadom. Nie mam jednak zamiaru tolerować zwykłego, ordynarnego złodziejstwa w bezpośrednim moim sąsiedztwie. Być może u większości okradających nas sąsiadów nie było świadomości, że czyniąc ....
więcej

Opinie dotyczące powyższej informacji
Wszystkich opinii: 70 
Posiedzenia rady nadzorczej  2006-12-11 07:20
Zgadzam się jedni płacą a drudzy biorą i tak robią członkowie rady na Morenie zwołując dwa posiedzenia plenarne w jednym tygodniu. Przed świętami zarabiaja może zamiast pisać o SOCJALISTYCZNEJ SPÓŁDZIELNI lepiej zacząć myśleć o własnych blokach i sprawdzać na co idą wspólne pieniądze. Pewnie czynsze wzrosną po nowym roku bo nie starczy dla Rady?
pesymista

Grabarzu studencie  2006-12-10 16:38
to nie było ani o "tutaj" ani o teraz. To był przyczynek /krótki zresztą/ do wykładu o SOCJALISTYCZNEJ SPółDZIELNI MIESZKANIOWEJ. Przeciwieństwem tych naszych spółdzielni są "normalne" gdzie jest jedna żelazna zasada a mianowicie: właściciele prywatnych mieszkań bądź innych nieruchomości zrzeszają sie dla osiagnięcia optymalnych kosztów utrzymania i administrowania ich własnością. Nikt nikogo nie kredytuje, żaden zarząd przy pomocy statutu nie szantażuje i każdy jest pewien swojej własnosci i dobrowolności zrzeszenia się oraz możliwości "wypisania" sie z tego przedsięwzięcia jak również zmiany administratora. Tylko tyle i aż tyle.
taki pesymista

... czyli powidasz, że  2006-12-10 13:02
... wszyscy wrzucamy do tego naszego "kotła" ........ a kucharz gotuje; jak chce i komu chce rozdaje; ... I po takim rozdziale czasmi dla wszystkich nie wystarcza ???
Coś mi się wydaje, że to nie o wspólny kocioł Tobie chodzi a raczej o stary tzw. "bezpieczny Bank Grobelnego".

Skoro tak tutaj jest to dlaczego tutaj tak być może ??????????????????????
Grabarz ...

"Wspólny kocioł"  2006-12-08 18:54
to spółdzielczość mieszkaniowa vel kołchoz jaśli ktoś pamieta. Czyli mamy nasze wspólne dobro na które płacimy co miesiąc na utrzymanie. I nasza wiedza /za sprawą zarządu tudzież niejednokrotnie rad nadzorczych / konczy sie na etapie "dawania" czyli wpłacania. Po drugiej stronie są dysponenci naszych pieniedzy którzy wydają te pieniążki w/g sobie znanych reguł zapisanych w rozmaitych regulaminach spółdzielczych. Ogromna moc spółdzielczości mieszkaniowej polega na tym ze te środki są duuuże we wspólnym kotle a wiedza płatników maaała.Do tego dochodzi brak wiary ,poza tą która pozostaje w kościele - patrz jak reagują Polacy na jakiekolwiek zmiany.
taki pesymista

Zbyt wielkiej używasz przenośni.  2006-12-01 19:53
Co mam rozumieć pod słowem "wspólny kocioł" ???
Grabarz ...

1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 

Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii


Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2019  |   Redakcja  |   O nas  |   Regulamin Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO