portal osiedli, dzielnic i miast
Morenawww.MojeOsiedle.plwww.MojeOsiedle.pl
 
 
 
www.MojeOsiedle.plMorena › Fakty - Listy - Opinie
 
 
Aktualności
  Fakty - Listy - Opinie
 
  Komunikaty
 
Ważne!
  GKS Morena
 
  Parafia
 
Spotkania
  Ankiety
 
  Forum
 
  Ogłoszenia
 
  Galerie
 
Niezbędnik
  Internet
 
  Auto
 
  Bankomaty
 
  Edukacja
 
  Jedzenie
 
  Rozrywka
 
  Sklepy
 
  Sport
 
  Uroda
 
  Urzędy
 
  Usługi
 
  Zdrowie
 
 Warto odwiedzić
 
www.gdansk.pl
Urząd Miejski w Gdańsku

NET P.C.
Radio Gdańsk
Praca w Trójmieście
 Opinie

"Drodzy" sąsiedzi 2006-10-24 18:34
Postanowiłem podzielić się z Państwem moimi odkryciami, wiedząc o tym, że narażę się w ten sposób kilku moim sąsiadom. Nie mam jednak zamiaru tolerować zwykłego, ordynarnego złodziejstwa w bezpośrednim moim sąsiedztwie. Być może u większości okradających nas sąsiadów nie było świadomości, że czyniąc ....
więcej

Opinie dotyczące powyższej informacji
Wszystkich opinii: 70 
Cisza przed burzą ...  2006-11-10 19:08
Chociaż nie popieram Twojego nazewnictwa kierowanego w stronę tych, którzy nas rozliczali, jednakże w pełni zgadzam się z użytymi argumentami. Jeżeli podany przez Ciebie przykład jest prawdziwy to nieprawdziwa jest tutejsza zmiana „na lepsze”.
Ta miniona "Dąbrowska rewolucja" - prócz samego pana Dąbrowskiego - nic nie zmieniła (na lepsze). Nikt z tutejszych "działaczy wolnościowych" nie chce przyjąć tego, iż to kapitalista sam tworzy własny kapitał - on (ten kapitał właśnie) nie powstaje z majątku wszystkich.
A co do oszczędności (teoretycznej, praktycznej bądź urojonej) to takiej tutaj być nie może. Oszczędzać i oczekiwać zwrotów może jedynie właściciel całego domu, gdyż wówczas ma to swój sens ekonomiczny; w przypadku bloków mieszkalnych, w których zamieszkuje kilka lub kilkadziesiąt rodzin dzielenie lokatorów na oszczędnych i marnotrawców świadczy jedynie o zatwardziałościach intelektualnych opiniodawców.
To takie właśnie zwroty i dopłaty ożywiają idee komunistyczne.

Grabarz ...

Albo małpy albo idioci .....  2006-11-10 11:17
zostali posadzeni przed komputerami i rozliczyli ciepło na osiedlu. Jeśli moja sąsiadka za cały sezon grzewczy dostała duuuży zwrot i wyszło ze zapłaciła za ogrzewanie /niecałe 50 m kw/ w skali roku czyli sezonu prawie 90 pln to przecież jawna kpina dla średnio zorientowanego człowieka w sprawach teorii grzania.
nie grabarz

Morał w tym to słowie ...  2006-11-02 07:36
Jeżeli część lokatorów ma zwroty nadpłat rzędu 500 - 1500 złotych a inna część zobowiązana jest do takiej samej (kwotowo) dopłaty, to system zastosowany jak też użyte w nim mechanizmy i poszespoły należałoby odrzucić.
Wszelkie należności do otrzymania jak i zobowiązania do zapłaty są (po prostu) bezpodstawne. Nie można przyjmować, że podzielniki wykazują procent wykorzystania ciepła płynącego gdyż sprawności ich nie znamy - tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze nie można używać słowa "około".
Ten Kraj (z Moreną włącznie) nie dorósł jeszcze do tego aby mieszkańcy nie zwracali uwagi na jakiekolwiek konieczne dopłaty.
Moim, skromnym, zdaniem coś się wam wszystkim poplątało. Dochodzicie sprawiedliwości we wszelakich opłatach kierując się zasadami i sposobami podziału kosztów; podziału, których zasad nie rozumiecie; sprawności urządzeń nie znacie; uczciwości i solidności kontrolerów nie znacie; .... a wszystko - tylko - dlatego, że wam samym zwroty sią należą.
Pozostali członkowie to "oszuści i marnotrawcy" ....

Zastanówcie się może, czy jest to możliwe aby Wam jakikolwiek zwrot nadpłaty przysługiwał. Kierujcie się raczej uczciwością wobec wszystkich a nie własnymi korzyściami - tak wygląda ZARZĄDZANIE.
I zarządzać macie nie rządzić się !!!
Grabarz ...

Czy wielka liczba na podzielniku to upał ???  2006-10-31 17:12
Szanowny panie usval.
Prawdą jest, że każdy z nas może mieć własne zdanie na temat uczciwości, solidności i współzycia społecznego; prawdą jest również i to, że masze prywatne, osobiste opinie na temat metody jaką należałoby zastosować są tyle samo słuszne co pozostałych opiniodawców.
Widzi pan. Dla pana słusznym i najuczciwszym jest sposób pobierania opłat taki, jaki panu samemu korzyść przynosi. A często (praktycznie - bezmała - zawsze) warunki nasze, czyli tutejszych mieszkańców są zgoła całkiem sobie różne. Pańskie dygresje o czyjejś chęci do powrotu komuny są tylko próbą zakszyczenie innych. Próbą zanegowania tego, co opłaca się najbardziej innym osobom.
W ramach wyjaśnienia panu mojej dygresji dotyczącej pomiaru temperatury wewnątrz zamieszkałych pomieszczeń powiem tylko iż pan tego nie zrozumiał (kompletnie nie pojął pan słów moich). Płacić mamy za ciepłe pomieszczenia nie za "centralne ogrzewanie" - proszę nie patrzeć na te słowa tak jednoznacznie, gdyż to my zapłacimy za ogrzewanie i uzyskane ciepło. Nikt nam nie daje ciepła tyle ile wpłacimy spółdzielni przed jego uruchomieniem.
A jak jest obecnie w przypadku dostarczania ciepła ?
Tutaj przyjęło się, że podzielnik mówi o przegrzaniu pomieszczenia - a to przecież najzwyklejszy ansurd !!!

Grabarz ...

cieplo  2006-10-31 14:15
sasiadka dostała 1200 zwrotu za ogrzewanie,hmm fajnie ma bo za ogrzanie w zimie mieszkania,prawie nic nie zaplacila:) i gdzie tu jakas logika...jeden ma grzanie za darmo inny doplaca nawet 2 tys jak dla mnie za duze te roznice...
monika

1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 

Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii


Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2019  |   Redakcja  |   O nas  |   Regulamin Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO