portal osiedli, dzielnic i miast
Morenawww.MojeOsiedle.plwww.MojeOsiedle.pl
 
 
 
www.MojeOsiedle.plMorena › Fakty - Listy - Opinie
 
 
Aktualności
  Fakty - Listy - Opinie
 
  Komunikaty
 
Ważne!
  GKS Morena
 
  Parafia
 
Spotkania
  Ankiety
 
  Forum
 
  Ogłoszenia
 
  Galerie
 
Niezbędnik
  Internet
 
  Auto
 
  Bankomaty
 
  Edukacja
 
  Jedzenie
 
  Rozrywka
 
  Sklepy
 
  Sport
 
  Uroda
 
  Urzędy
 
  Usługi
 
  Zdrowie
 
 Warto odwiedzić
 
www.gdansk.pl
Urząd Miejski w Gdańsku

NET P.C.
Radio Gdańsk
Praca w Trójmieście
 Opinie

Kontrowersyjny plan zagospodarowania idzie do poprawki 2008-01-29 10:32
Wzbudzający wiele kontrowersji projekt planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Piecewskiej w Gdańsku nie zostanie rozpatrzony przez Radę Miasta na najbliższej sesji.
więcej

Opinie dotyczące powyższej informacji
Wszystkich opinii: 18 
myśliwska to nie MORENA  2012-01-02 21:56
proszę piać gdzie indziej
Post

ulica Myśliwska  2011-10-03 15:35
Prezydent Miasta Gdańska
Sz.P. Paweł Adamowicz

Bardzo proszę o podjęcie działań zwiększających bezpieczeństwo na ulicy Myśliwskiej w Gdańsku jak również o zagospodarowanie terenów byłego "poligonu". Proponuję aranżację terenów zielonych (park) wokół Wróbla Staw jak również deptak spacerowy łączący ulicę Myśliwską z Matemblewem np. wzdłuż naturalnych potoków lub deptak do Wiszących Ogrodów wzdłuż naturalnej grobli. Proponuję spowolnienie ruchu kołowego na ulicy Myśliwskiej poprzez zamontowanie radarów i "leżących policjantów". Proponuję zamknięcie nielegalnego ruchu kołowego przez "poligon". W chwili obecnej samochody przejeżdzające "poligonem" powodują korek w godzinach porannego szczytu uniemożliwiając płynny ruch na ulicach Bulońskiej i Potokowej. Interesuje mnie również czy wydając pozwolenia na budowę osiedli wokół ulicy Myśliwskiej brano pod uwagę jakie skutki wywoła znaczny wzrost liczby zmotoryzowanych mieszkańców.

Uważam, że należy za wszelką cenę zapobiec temu aby ulica Myśliwska stała się drogą tranzytową służącą dojazdowi do obwodnicy. Już w chwili obecnej ulica jest nadmiernie obciążona, ze względu na nielegalny ruch pojazdów przez „poligon”, podczas gdy mieszkańcom (nie tylko ulicy Myśliwskiej, ale i całego rejonu) ulica ta służy jako miejsce spacerów i ścieżka służąca dotarciu do terenów rekreacyjnych (bo tak wykorzystywane są tereny dawnego „poligonu” i trójmiejskiego parku krajobrazowego). Wystarczy przejść się ulicą Myśliwską w niedzielne popołudnie aby zobaczyć jak wielu jest tam spacerowiczów, rowerzystów, ludzi uprawiających jogging, mam z wózkami, dzieci na rowerkach, itp.
Bezpieczeństwo mieszkańców, dzieci i psów jest w tej chwili bardzo zagrożone - nielegalny przejazd przez poligon jest eksploatowany w nadmiarze: samochody osobowe rozpędzone stanowią niebezpieczeństwo dla ludzi spacerujących z dziećmi a ciężarówki z pobliskich osiedli w budowie wyrzucają wokół jeziora Wróbla Staw zbędne odpady powodując dalszy rozkład naturalnych zielonych terenów.

Uważam, że wielką szkodę wyrządzono mieszkańcom tego rejonu nie przeznaczając terenów dawnego „poligonu” na tereny rekreacyjne. Mogła to być atrakcja służąca całemu południowemu Gdańskowi tak jak Park Jelitkowski służy mieszkańcom w pobliżu morza. Przyzwolenie na to aby ulica Myśliwska stała się „drugą ulicą Słowackiego” byłoby kolejną krzywdą wyrządzoną mieszkańcom dzielnicy – która i tak zaniedbana jest przez władze miasta (o czym swiadczy brak rozbudowy infrastruktury pomimo gwałtownego wzrostu liczby mieszkańców)

Proszę o informacje odnośnie podjętych kroków z Państwa strony.
Myśliwska

TO MORENA SZARE BLOKOWISKO  2008-10-30 23:35
CIASNE KLATKI NIE WIADOMA PRZYSZŁOSC ;D, TUTAJ W BLOKACH PŁYNIE WIELKA MIŁOŚC A W UCZWIOŚC WIELU JUŻ ZWĄDPIŁO... - cytujac słowa piosenki... No co do wszystkich - macie pecha nastał czas młodzieży, czy Policja była, czy nie i tak było tak samo, nie interesuje mnie zdanie jakis leśnych dziadków, ktorzy boja sie wyjsc po 23, chcecie polciji ? TO po nia zadzwonice, spijcie sobie bo wam kosci po pękają, narzekacie na młodzież, sami tylko pogorszacie to osiedle...
Osiedlewiak

Coraz gorzej!  2008-07-20 16:31
Brudno i niebezpiecznie.Coraz więcej po zmroku pijanych młodych ludzi dewasuje co się da.
rencista

I będzie coraz gorzej  2008-07-18 12:59
Wybraliście to macie i nie ma co biadolić zamiast słuchać co wam mówi tvn czy inne szczekaczki w wyborach kierujcie się własnym rozumem i doświadczeniem wtedy nie będziecie mieli powodów do narzekań
ziutek

[1] 2 3 4 

Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii


Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2021  |   Redakcja  |   O nas  |   Regulamin Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO